Jūs atrodaties šeit

Ievads

[Lejupielādēt nodaļu]

 

Latvijā liela daļa no dzīvojamām ēkām ir daudzdzīvokļu sērijveida ēkas, kas būvētas kopš 20.gadsimta 50.gadiem, un šobrīd to apbūves laukums ir vairāk nekā 50 miljoni kvadrātmetru. Rokasgrāmatā skaidrā un vienkāršā veidā vienkopus gan no teorētiskā, gan arī praktiskā skatu punkta ir aprakstīts šo ēku visaptverošas atjaunošanas process, kas balstīts uz energoefektivitātes pakalpojuma līgumu.

Šis izziņas līdzeklis ir sagatavots dzīvokļu īpašniekiem. Rokasgrāmatas mērķis ir kļūt par būtisku uzziņas avotu ikvienam, kam interesē visaptveroša ēku atjaunošana, sākot no ēkas atjaunošanas darbu plānošanas līdz projekta finansēšanai energoefektivitātes pakalpojuma līguma ietvaros. Ja Jūs esat energoefektivitātes pakalpojumu sniedzējs (turpmāk - arī ESKO)[1], kas savam projektam plāno izmantot projekta SUNShINE platformu, tad rokasgrāmata palīdzēs Jums labāk izprast sava klienta vajadzības un prasības, soli pa solim izvedot cauri visaptverošas ēkas atjaunošanas procesam.

Pirmajā acu uzmetienā energoefektivitātes pakalpojuma līgums šķiet sarežģīts. Patiesi, lasītājam būs jāiepazīstas ar jauniem tehniskiem, finanšu un juridiskiem jēdzieniem, kas rokasgrāmatā ir arī skaidroti. Turpmāk padziļinātākai izpratnes veidošanai var palīdzēt arī jomas speciālisti un konsultanti.

Rokasgrāmatā speciāla uzmanība ir veltīta SUNShINE platformai, kas ietver finanšu piesaistes fondu LABEEF (Latvijas-Baltijas energoefektivitātes fonds), kura vienīgais mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgu daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku visaptverošu atjaunošanu, izmantojot energoefektivitātes pakalpojuma līgumu. Tāpēc rokasgrāmatā Jūs bieži atradīsiet atsauces uz LABEEF sagatavotiem dokumentiem.

Rokasgrāmatas lasīšanai veltītais laiks jebkurā gadījumā būs vērtīgs un noderīgs, jo tajā aprakstītās un izmantotās koncepcijas ir labi zināmas un tehnoloģijas – pārbaudītas. Apvienojot šīs zināšanas par ēku atjaunošanas procesu un sniedzot arī enerģijas ietaupījuma garantijas, rodas jau sarežģītāks risinājums. Tā rezultātā tiek īstenoti projekti, kuros pierādītais enerģijas ietaupījums ir vairāk nekā 50%, bet papildus vēl tiek nodrošināta veselīga, droša un komfortabla vide.

Rokasgrāmatā ietvertie piemēri ir tikai ilustratīvi. Lai iegūtu precīzas aplēses attiecībā uz Jūsu ēku, Jums vajadzētu sazināties ar ESKO.

[1] Rokasgrāmatā ESKO jeb angļu valodā ESCO nozīmē juridisku personu, kas nodrošina daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku atjaunošanu (renovāciju), izmantojot energoefektivitātes pakalpojuma līgumu. Visumā ikviena sabiedrība, tai skaitā ēku apsaimniekošanas un komunālo pakalpojumu uzņēmumi, kas izmanto energoefektivitātes pakalpojuma līgumu, šajā rokasgrāmatā tiek uzskatīta par ESKO

 

[Atpakaļ]                                                                                                                                                     [Kas ir visaptveroša ēkas atjaunošana?]