Liela daļa Latvijas iedzīvotāju dzīvo padomju laikā celtajos tipveida namos un šo ēku vidējais kalpošanas ilgums tuvojas beigām, līdz ar to nepieciešama šo ēku atjaunošana. Visaptverošas atjaunošanas mērķis ir atjaunot un modernizēt ēku, panākot pēc iespējas mazāku enerģijas patēriņu un vienlaicīgi nodrošinot komfortablus apstākļus ikvienam mājas iedzīvotājam, tādējādi pagarinot daudzdzīvokļu ēkas mūžu jeb kalpošanas laiku.

Kāds ir risinājums?


Sadarbībā ar nozares un finanšu ekspertiem, Rīgas Tehniskā universitāte 2015. gadā uzsāka projektu SUNShINE, kura mērķis ir informēt sabiedrību par visaptverošas daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas iespējām, slēdzot Energoefektivitātes pakalpojumu līgumu jeb EPC. Šis ir viens no iespējamiem ilgtermiņa risinājumiem Latvijā, lai saglabātu ēkas, padarot tās siltas, drošas un vizuāli pievilcīgas ikvienam iedzīvotājam.
Accelerate SUNShINE ir projekta “SUNShINE” turpinājums, kas uzsākts 2017.gadā ar vienotu mērķi turpināt ne tikai iesākto darbu ar daudzdzīvokļu ēku visaptverošu atjaunošanu, bet arī nodrošināt energoefektivitātes garantiju iestrādāšanu un iekļaušanu pašvaldības ēku un infrastruktūras atjaunošanā. Projektā ir iesaistījušās četras Latvijas pašvaldības – Tukuma, Bauskas, Ādažu novadi un Jūrmalas pilsēta, nodrošinot nepieciešamo informatīvo un finansiālo atbalstu iedzīvotājiem.

Projekta partneri